Mapa

Kontakt

LAMIGO

ulica Mała 5
66-400 Gorzów Wielkopolski

Telefony: 95 711 71 91
95 711 71 92
95 711 71 93

Serwis: +48 606 777 828

Fax: 95 711 71 95

Email: biuro@lamigo.pl

NIP UE: PL 5993158759
Regon: 080988555
EORI: PL 599315875900000
  • Cross 2
  • CN24
  • Cross 41
  • Spin210
  • Cross 5.2
  • Spin205
 
czyszczenie niwelatorów Niwelatory i lasery to niezastąpione narzędzia na placu budowy, zapewniające precyzyjne pomiary i oszczędność czasu. Jednak aby cieszyć się ich niezawodnością i dokładnością przez wiele lat, konieczna jest regularna konserwacja. Dlaczego dbałość o te urządzenia jest tak istotna? Jakie czynności konserwacyjne są niezbędne, i jakie korzyści przynosi utrzymanie ich w doskonałej formie? Odkryj sekrety zachowania precyzji i niezawodności niwelatorów i laserów, które sprawią, że Twoje pomiary na budowie staną się jeszcze bardziej efektywne i dokładne. Zapraszamy do lektury!

 

Niwelatory i lasery to niezastąpione narzędzia na placu budowy, zapewniające precyzyjne pomiary i oszczędność czasu. Jednak aby cieszyć się ich niezawodnością i dokładnością przez wiele lat, konieczna jest regularna konserwacja. Dlaczego dbałość o te urządzenia jest tak istotna? Jakie czynności konserwacyjne są niezbędne, i jakie korzyści przynosi utrzymanie ich w doskonałej formie? Odkryj sekrety zachowania precyzji i niezawodności niwelatorów i laserów, które sprawią, że Twoje pomiary na budowie staną się jeszcze bardziej efektywne i dokładne. Zapraszamy do lektury!

Czyszczenie laserów i niwelatorów - po co to w ogóle robić? 

Sam serwis niwelatorów oraz laserów to nie tylko ogólna konserwacja sprzętu. Należy go traktować jako drobiazgową analizę prawidłowego działania mechanicznego. Bardzo częstym błędem wśród budowlańców jest po prostu pomijanie konserwacji lub ograniczanie jej do kilku niewymagających, podstawowych czynności. Prawidłowe czyszczenie laserów i niwelatorów to gwarancja precyzyjnych efektów pomiarów. 

Prace budowlane są wykonywane w trudnych warunkach. Ryzyko nawet niewielkich szkód jest bardzo duże. Kurz, wilgoć czy uszkodzenia mechaniczne np. upadek sprzętu mogą doprowadzić do błędnych odczytów. W ten sposób projekt i wykonanie także będą niezgodne z założeniami. A można się przed tym uchronić…

Sprawdź również, jakie są zalety używania z laserów budowlanych do niwelowania.

O czym pamiętać, przeprowadzając konserwację i czyszczenie niwelatorów oraz laserów?

Aby mieć pewność prawidłowego działania sprzętu, warto regularnie przeprowadzać jego kontrolę. Szybki test sprawności niwelatora pozwala na ocenę jego stanu. Samo sprawdzenie jednak nie powinno być równoznaczne z ignorowaniem konserwacji urządzenia. Podczas pracy ze sprzętem należy zwrócić szczególną uwagę na czyszczenie koła poziomego. Należy również sprawdzić, czy śruby poziomujące pracują w odpowiedni sposób. Nie bez znaczenia jest także kontrola układu ogniskowania krzyża nitek. Te wszystkie elementy odpowiadają za sprawną i prawidłową pracę niwelatora. 

Czyszczenie laserów jest równie istotne, jak w przypadku niwelatorów. Ze względu na obwody elektryczne czy szklaną optykę należy się z nimi obchodzić naprawdę delikatnie. Jak wykonać to zadanie prawidłowo? Przede wszystkim musisz być bardzo ostrożny. Pod żadnym pozorem nie używaj żadnych szorstkich materiałów. W ten sposób możesz uszkodzić delikatne części. 

Nagromadzenie kurzu oraz innych zanieczyszczeń może być duży wpływ na dokładność pomiarów lasera liniowego. Przede wszystkim przed konserwacją i czyszczeniem wyłącz urządzenie. Może to uchronić przed uszkodzeniem elektroniki. Przeczytaj instrukcję i jeśli to konieczne, to wyjmij baterię. Usuń kurz przy pomocy suchej szmatki. Nie dociskaj zbyt mocno. Jeśli zauważyłeś większe plamy, lepkie substancje, to na szmatkę nałóż trochę alkoholu. Upewnij się jednak, że ten po aplikacji odparował. W przypadku trudnodostępnych miejsc warto pomóc sobie sprężonym powietrzem. Dzięki temu usuniesz zanieczyszczenia bez konieczności całkowitego rozbierania urządzenia na czynniki pierwsze.

Po zakończeniu pracy oczywiście złóż całość i przetestuj. Taką konserwację oraz czyszczenie warto przeprowadzać nawet raz w miesiącu. Po co ryzykować, kiedy wystarczy kilkanaście minut pracy? 

Podsumowanie

Konserwacja niwelatorów optycznych i laserów to klucz do utrzymania ich w doskonałej formie i zapewnienia niezawodności podczas pomiarów na placu budowy. Dbając o te niezastąpione narzędzia, nie tylko przedłużasz ich żywotność, ale także zyskujesz pewność, że Twoje pomiary będą zawsze precyzyjne i efektywne. Dlatego nie zwlekaj - zacznij już dziś regularnie sprawdzać, czyścić i konserwować swoje niwelatory i lasery. Twój profesjonalizm i dokładność zyskają uznanie, a Twoje projekty będą przebiegać jeszcze sprawniej. Gotów do działania? Przyjrzyj się swoim urządzeniom i zaplanuj konserwację.

Dodaj komentarz