Mapa

Kontakt

LAMIGO

Mała 5
66-400 Gorzów Wlkp
POLEN

Telefon: +48 95 711 71 91
+48 95 711 71 92
+48 95 711 71 93

Fax:

+48 95 711 71 95

Email:

biuro@lamigo.pl

NIP UE: PL 5993158759
Regon: 080988555
EORI: PL 599315875900000
  • Cross 2
  • CN24
  • Cross 41
  • Spin210
  • Cross 5.2
  • Spin205
 
Zarówno prowadzenie firmy remontowo-budowlanej, jak i wykonywanie prac z tej dziedziny po amatorsku, we własnym zakresie wymaga wyposażenia w odpowiedni sprzęt. Jego istotną częścią są przyrządy pomiarowe, wśród których powinien też znaleźć się laser budowlany. Dysponowanie takim urządzeniem nie tylko przyspiesza wykonywanie prac, ale też usprawnia je i zwiększa ich dokładność. Zanim wybierzesz model dla siebie, sprawdź, ile kosztuje laser budowlany.
 
laser do skosów Plac budowy jest miejscem, w którym ważną rolę odgrywają pomiary. Nietrudno zrozumieć, jak istotne są precyzyjne określenie położenia fundamentów czy kontrolowanie pionu ścian nośnych i filarów. Od dokładności wykonania pomiarów i zgodności powstających konstrukcji z projektem budowlanym zależy stabilność budynku, a w efekcie również jego trwałość i bezpieczeństwo użytkowania. Przyrządem stosowanym do wykonywania takich pomiarów jest laser budowlany.

 
Prace remontowe i wykończeniowe wymagają zastosowania materiałów o określonej wilgotności. Kwestia ta dotyczy np. drewna. Okazuje się natomiast, że parametr, jakim jest wilgotność, ma znaczenie także w przypadku samych ścian i tynków. Nie da się natomiast określić tej kwestii bez specjalnego wyposażenia. Wilgotnościomierz do tynku pozwala więc na wykonanie pomiaru i daje wszelkie niezbędne informacje. Jaki sprzęt wybrać? Podpowiadamy.
 
laser do skosów Lasery budowlane i geodezyjne to nieoceniona pomoc podczas przeprowadzania różnego rodzaju pomiarów. Nowoczesny sprzęt zapewnia przede wszystkim wyjątkową dokładność, co przekłada się na prawidłową realizację projektu. W ofercie rynkowej dostępne są urządzenia dopasowane praktycznie do każdych potrzeb. Zastanawiasz się, jaki laser do skosów i ich wyznaczania będzie najlepszy? Podpowiadamy, aby ułatwić Ci wybór.

 
Wykonywanie wszelkiego rodzaju prac, w których ważna jest precyzja montażu czy produkcji, wymaga wsparcia w postaci urządzeń i przyborów pomiarowych. Są to wszelkiego rodzaju akcesoria, które umożliwiają wykonać bardzo precyzyjne pomiary, niezbędne do poprawnego wykonania zadania.
 
jakie okulary ochronne do lasera Stosowanie wszystkich urządzeń pomiarowych wykorzystujących wiązki laserowe wymaga zachowania szczególnej ostrożności, a niejednokrotnie również dodatkowego zabezpieczenia. Dotyczy to wszystkich typów laserów, niezależnie od ich mocy. Dlaczego jest tak ważne? Ponieważ wiązka światła lasera zostaje skupiona w danym punkcie, a to powoduje że energia cieplna jest koncentrowania właśnie w tym niewielkim obszarze. Dlatego nawet przy laserach o niskiej mocy, ale skierowanych przypadkowo na oczy, o co nietrudno w przypadku prac budowlanych, można uszkodzić rogówkę i siatkówkę oka. Jak zatem dobrać okulary ochronne i czy to jest jedyny rodzaj okularów dostępnych do laserów budowlanych?

 
co to jest laser krzyżowy Precyzyjne akcesoria pomiarowe cieszą się w ostatnich latach ogromną popularnością i przydają się w wielu pracach budowlanych oraz wykończeniowych. Majsterkowicze chętnie sięgają po poziomnice laserowe. Profesjonaliści wybierają natomiast nieco bardziej zaawansowany sprzęt jak np. lasery krzyżowe. Zastanawiasz się, jak działa takie wyposażenie i kiedy może się przydać? Sprawdź, co warto wiedzieć.
 
Czeka Cię remont w domu lub mieszkaniu i planujesz wykonać go samodzielnie? To nie takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Zanim jednak przystąpisz do działania - powinieneś zaopatrzyć się w podstawowe narzędzia, które są niezbędne na różnych etapach prac. Zastanawiasz się, w jaki sprzęt warto zainwestować? Podpowiadamy - skorzystaj ze wskazówek, które mogą Ci pomóc.

 
Remont w domu, budowa lub inne prace – w każdym z tych przypadków potrzebna jest
dokładność i precyzja. Dzięki temu prosto zamontujesz drzwi, sprawdzisz odległość między
ścianami, a do tego wyznaczysz odpowiednie linie. W tym celu przydadzą Ci się narzędzia
pomiarowe. Ważne jest tylko to, abyś skorzystał z odpowiedniego sprzętu, dlatego sprawdź,
jakie są najpopularniejsze rodzaje.
 
Głównym zadaniem geodety jest dokonywanie pomiarów konkretnych powierzchni i na ich
podstawie sporządzanie dokumentacji geodezyjno-kartograficznych. W tym celu należy
wykorzystać różne przyrządy geodezyjne. Poznaj te obecnie wykorzystywane narzędzia,
które zapewniają największą skuteczność podczas pomiarów.

 
Poziom wytrzymałości i odporności urządzenia elektrycznego określa kod IP. Jest to wskaźnik odnoszący się do międzynarodowej normy IEC 60529. Powszechnie stosuje się go w danych technicznych sprzętu elektrycznego lub elektronicznego takich jak czujniki, mierniki, kontrolery i inny sprzęt pomiarowy. Co oznacza stopień ochrony IP? Jakie są najpopularniejsze kody?