Mapa

Kontakt

LAMIGO

ulica Mała 5
66-400 Gorzów Wielkopolski

Telefony: 95 711 71 91
95 711 71 92
95 711 71 93

Serwis: +48 606 777 828

Fax: 95 711 71 95

Email: biuro@lamigo.pl

NIP UE: PL 5993158759
Regon: 080988555
EORI: PL 599315875900000
  • Cross 2
  • CN24
  • Cross 41
  • Spin210
  • Cross 5.2
  • Spin205
 
lasery budowlane do poziomowania Digitalizacja danych geodezyjnych umożliwia przekształcanie danych papierowych lub analogowych w cyfrowe. Zwiększa dostępność, czytelność i bezpieczeństwo dokumentów tworzonych przez geodetów. Proces jest jednak złożony i skomplikowany. Jakie są wyzwania związane z jego przeprowadzeniem i jak im sprostać?

 
różne rodzaje map geodezyjnych i do czego służą Mapy geodezyjne mają liczne zastosowania, choć większości inwestorów kojarzą się głównie z budową domu i zagospodarowaniem działki. Są wykorzystywane przede wszystkim w budownictwie, ale także w administracji czy w projektowaniu przestrzennym. Jakie rodzaje map się wyróżnia i do czego służy każda z nich?

 
lasery budowlane do poziomowania Geodezja to dziedzina koncentrująca się na zbieraniu pomiarów terenowych. Dzięki nim możliwe jest nie tylko wykonywanie szczegółowych map, ale także oznaczanie odpowiednich miejsc do posadowienia budynków. Z usług specjalistów zajmujących się tą dyscypliną korzystają nie tylko osoby budujące dom, ale również firmy zajmujące się infrastrukturą czy urzędy. Dowiedz się, jakie są najważniejsze zasady i procedury przeprowadzania pomiarów geodezyjnych w terenie.

 
Różnice między geodezją tradycyjną a geodezją cyfrową Do niedawna w geodezji używano głównie tradycyjnych metod pomiaru. Mają one zastosowanie przy wytyczaniu działki czy usytuowania budynku na niej. Warto jednak wiedzieć, że istnieją nowoczesne sposoby, dzięki którym praca geodety jest łatwiejsza, a uzyskiwane wyniki zyskują na precyzji. Dowiedz się, co odróżnia tradycyjne metody pomiarów od tych cyfrowych.

 
lasery budowlane do poziomowania Nowoczesne rozwiązania technologiczne stosowane są w wielu branżach, w tym również w geodezji oraz budownictwie. Korzystanie z nich cieszy się dużą popularnością, a wynika to głównie z tego, że znacząco ułatwiają one wykonywanie wielu zadań. Przede wszystkim usprawniają prowadzenie różnego rodzaju pomiarów oraz przyspieszają prace budowlane. Dowiedz się, jakie innowacyjne rozwiązania stosuje się w tych branżach budowlanej i geodezyjnej.

 
korzyści z używania laserów budowlanych do niwelowania Niwelacja, czyli wyznaczanie różnic wysokości między punktami w terenie, to proces niezbędny do wyrównania działki przygotowywanej pod budowę, a także do innego rodzaju prac. Aby wyniki pomiarów były wiarygodne, musi być on przeprowadzony precyzyjnie i sprawnie. Służą do tego niwelatory laserowe, czyli popularne lasery budowlane. Przekonaj się, jakie korzyści daje stosowanie ich podczas niwelacji terenu.

 
jak obsługiwać tachimetr Tachimetry to narzędzia wykorzystywane głównie przez geodetów do pomiaru kątów i odległości. Jest to podstawowe wyposażenie, które znajduje zastosowanie w terenie. Nowoczesne modele urządzeń pozwalają nie tylko na przechowywanie w nich danych, ale także wykonywanie różnego rodzaju obliczeń. Odkryj, gdzie znajduje zastosowanie ten sprzęt i jak w praktyce wygląda obsługa tachimetra.

 
lasery budowlane do poziomowania Lasery budowlane do poziomowania to obecnie jedne z najczęściej wykorzystywanych narzędzi, niezbędnych podczas budowy czy remontu. Dzięki nim możliwe jest szybkie, a także bezproblemowe wyznaczenie pionu i poziomu na konkretnej powierzchni. Nowoczesne urządzenia wyposażone są w wiele praktycznych funkcji ułatwiających pracę fachowcom. Sprawdź, jakie korzyści daje zastosowanie takiego wyposażenia.

 
płyn w poziomicy Poziomica to urządzenie, które ma powszechne zastosowanie. Wykorzystuje się go do wyznaczania poziomu płaszczyzn przede wszystkim podczas prac budowlanych oraz remontowych. Wyróżnia się kilka rodzajów poziomic, które różnią się od siebie budową, a także typem elementu wskazującego. Dowiedz się nieco więcej na ten temat.

 
kalubracja wilgotnościomierza Wilgotnościomierz, czyli higrometr, to urządzenie wykorzystywane do określania poziomu wody w konkretnym materiale lub w powietrzu. Aby otrzymane wyniki były wiarygodne, sprzęt ten musi zostać odpowiednio skalibrowany. Dowiedz się, o czym musisz pamiętać, przeprowadzając kalibrację nowego wilgotnościomierza.

 
Rektyfikacja niwelatora co to znaczy Niwelator jest jednym z najważniejszych instrumentów wykorzystywanych na etapie przygotowywania placu budowy do realizacji inwestycji. Jego zadaniem jest przede wszystkim wskazywanie różnic wysokości pomiędzy punktami w terenie w celu ich wyrównania np. pod budowę drogi czy domu. Aby urządzenie dostarczało prawidłowych wyników pomiaru, niezbędna jest rektyfikacja niwelatora. Na czym ona polega?