Mapa

Kontakt

LAMIGO

ulica Mała 5
66-400 Gorzów Wielkopolski

Telefony: 95 711 71 91
95 711 71 92
95 711 71 93

Serwis: +48 606 777 828

Fax: 95 711 71 95

Email: biuro@lamigo.pl

NIP UE: PL 5993158759
Regon: 080988555
EORI: PL 599315875900000
  • Cross 2
  • CN24
  • Cross 41
  • Spin210
  • Cross 5.2
  • Spin205
 
płyn w poziomicy Poziomica to urządzenie, które ma powszechne zastosowanie. Wykorzystuje się go do wyznaczania poziomu płaszczyzn przede wszystkim podczas prac budowlanych oraz remontowych. Wyróżnia się kilka rodzajów poziomic, które różnią się od siebie budową, a także typem elementu wskazującego. Dowiedz się nieco więcej na ten temat.

 
kalubracja wilgotnościomierza Wilgotnościomierz, czyli higrometr, to urządzenie wykorzystywane do określania poziomu wody w konkretnym materiale lub w powietrzu. Aby otrzymane wyniki były wiarygodne, sprzęt ten musi zostać odpowiednio skalibrowany. Dowiedz się, o czym musisz pamiętać, przeprowadzając kalibrację nowego wilgotnościomierza.

 
Rektyfikacja niwelatora co to znaczy Niwelator jest jednym z najważniejszych instrumentów wykorzystywanych na etapie przygotowywania placu budowy do realizacji inwestycji. Jego zadaniem jest przede wszystkim wskazywanie różnic wysokości pomiędzy punktami w terenie w celu ich wyrównania np. pod budowę drogi czy domu. Aby urządzenie dostarczało prawidłowych wyników pomiaru, niezbędna jest rektyfikacja niwelatora. Na czym ona polega?

 
jaki wilgotnościomierz do betonu Większość prac budowlanych obejmuje wykonywanie wylewek betonowych lub innych czynności związanych z zastosowaniem tego materiału. Mieszanka betonu powstaje po dodaniu wody, dzięki której można uformować masę. Aby osiągnęła ona określoną wytrzymałość i twardość, niezbędne jest jej wysuszenie. Zawartość wilgoci w mieszance nie powinna przekraczać zalecanego poziomu. Do jej pomiaru służy wilgotnościomierz do betonu.

 
Kątomierz jest jednym z podstawowych przyrządów pomiarowych wykorzystywanych zarówno przez majsterkowiczów, jak i fachowców. Wyposażenie tego typu to absolutna podstawa na każdej budowie, ale nie tylko. Akcesorium sprawdzi się również w przypadku prac stolarskich czy ślusarskich. Zastanawiasz się, jak wygląda i do czego służy kątomierz? Sprawdź, co warto wiedzieć na temat tego przyrządu i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.
 
wilgotnościomierz do drewna i zboża Wilgotnościomierze nazywane także miernikami wilgotności mają bardzo szerokie zastosowanie. Zależnie od wybranego modelu przy pomocy takiego urządzenia można ustalić poziom wilgotności materiałów, co przydaje się m.in. przy wykończeniu domu czy mieszkania. Sprzęt dostępny na rynku przeznaczony jest m.in. do takich surowców jak drewno czy do zboża. Zastanawiasz się, jaki wilgotnościomierz do drewna wybrać? Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę.

 
planimetr co to jest Wykonywanie pomiarów powierzchni figur geometrycznych jest powszechne. Przeprowadza się je w obszarach, w których sporządza się różne plany architektoniczne, geodezyjne, zagospodarowania przestrzeni itp. Wiedza o wielkości elementów pozwala też racjonalnie planować wykorzystanie materiałów. Obliczanie powierzchni jest szczególnie trudne w przypadku pól o nieregularnym kształcie. Wykonanie tego zadania usprawnia planimetr.
 
poziomica jak wybrać Poziomica jest jednym z najstarszych przyrządów mierniczych wykorzystywanych na placach budowy od setek lat. Obecnie jednak jest produkowana z zastosowaniem nowoczesnych materiałów i technologii, dzięki czemu jest nie tylko trwała, ale też bardzo dokładna. Przyrząd może jednak ulec zużyciu czy uszkodzeniu, a wówczas pomiar zostanie zakłócony przez różne czynniki. Dlatego warto wiedzieć, jak sprawdzić poziomicę oraz jak ją wyregulować.

 
do czego służy teodolit Teodolity są instrumentami geodezyjnymi, które są powszechnie wykorzystywane w pracach inżynieryjnych i budowlanych. Ich głównym zadaniem jest wyznaczanie pionowości, tyczenie linii prostych i wyznaczanie kątów. Popularność tych narzędzi wynika przede wszystkim z bardzo łatwej obsługi i szerokiego zakresu zastosowań. Sprawdź, do czego służy teodolit i jak działa.
 
pomiar wilgotności tynku Odpowiednia wilgotność tynku jest istotna nie tylko ze względów funkcjonalnych, ale także pozytywnie wpływa na stan zdrowia użytkowników obiektu. Zawilgocone ściany są podatne na rozwój grzybów i innych patogenów, a ponadto mogą wpływać na osłabienie konstrukcji. Materiały budowlane, które zawierają zbyt dużą ilość wody, powinny zostać poddane osuszeniu. Jak przeprowadzić pomiar wilgotności tynku?

 
Zarówno prowadzenie firmy remontowo-budowlanej, jak i wykonywanie prac z tej dziedziny po amatorsku, we własnym zakresie wymaga wyposażenia w odpowiedni sprzęt. Jego istotną częścią są przyrządy pomiarowe, wśród których powinien też znaleźć się laser budowlany. Dysponowanie takim urządzeniem nie tylko przyspiesza wykonywanie prac, ale też usprawnia je i zwiększa ich dokładność. Zanim wybierzesz model dla siebie, sprawdź, ile kosztuje laser budowlany.