Mapa

Kontakt

LAMIGO

ulica Mała 5
66-400 Gorzów Wielkopolski

Telefony: 95 711 71 91
95 711 71 92
95 711 71 93

Serwis: +48 606 777 828

Fax: 95 711 71 95

Email: biuro@lamigo.pl

NIP UE: PL 5993158759
Regon: 080988555
EORI: PL 599315875900000
  • Cross 2
  • CN24
  • Cross 41
  • Spin210
  • Cross 5.2
  • Spin205
 
planimetr co to jest Wykonywanie pomiarów powierzchni figur geometrycznych jest powszechne. Przeprowadza się je w obszarach, w których sporządza się różne plany architektoniczne, geodezyjne, zagospodarowania przestrzeni itp. Wiedza o wielkości elementów pozwala też racjonalnie planować wykorzystanie materiałów. Obliczanie powierzchni jest szczególnie trudne w przypadku pól o nieregularnym kształcie. Wykonanie tego zadania usprawnia planimetr.
 
poziomica jak wybrać Poziomica jest jednym z najstarszych przyrządów mierniczych wykorzystywanych na placach budowy od setek lat. Obecnie jednak jest produkowana z zastosowaniem nowoczesnych materiałów i technologii, dzięki czemu jest nie tylko trwała, ale też bardzo dokładna. Przyrząd może jednak ulec zużyciu czy uszkodzeniu, a wówczas pomiar zostanie zakłócony przez różne czynniki. Dlatego warto wiedzieć, jak sprawdzić poziomicę oraz jak ją wyregulować.

 
do czego służy teodolit Teodolity są instrumentami geodezyjnymi, które są powszechnie wykorzystywane w pracach inżynieryjnych i budowlanych. Ich głównym zadaniem jest wyznaczanie pionowości, tyczenie linii prostych i wyznaczanie kątów. Popularność tych narzędzi wynika przede wszystkim z bardzo łatwej obsługi i szerokiego zakresu zastosowań. Sprawdź, do czego służy teodolit i jak działa.
 
pomiar wilgotności tynku Odpowiednia wilgotność tynku jest istotna nie tylko ze względów funkcjonalnych, ale także pozytywnie wpływa na stan zdrowia użytkowników obiektu. Zawilgocone ściany są podatne na rozwój grzybów i innych patogenów, a ponadto mogą wpływać na osłabienie konstrukcji. Materiały budowlane, które zawierają zbyt dużą ilość wody, powinny zostać poddane osuszeniu. Jak przeprowadzić pomiar wilgotności tynku?

 
Zarówno prowadzenie firmy remontowo-budowlanej, jak i wykonywanie prac z tej dziedziny po amatorsku, we własnym zakresie wymaga wyposażenia w odpowiedni sprzęt. Jego istotną częścią są przyrządy pomiarowe, wśród których powinien też znaleźć się laser budowlany. Dysponowanie takim urządzeniem nie tylko przyspiesza wykonywanie prac, ale też usprawnia je i zwiększa ich dokładność. Zanim wybierzesz model dla siebie, sprawdź, ile kosztuje laser budowlany.
 
laser do skosów Plac budowy jest miejscem, w którym ważną rolę odgrywają pomiary. Nietrudno zrozumieć, jak istotne są precyzyjne określenie położenia fundamentów czy kontrolowanie pionu ścian nośnych i filarów. Od dokładności wykonania pomiarów i zgodności powstających konstrukcji z projektem budowlanym zależy stabilność budynku, a w efekcie również jego trwałość i bezpieczeństwo użytkowania. Przyrządem stosowanym do wykonywania takich pomiarów jest laser budowlany.

 
Prace remontowe i wykończeniowe wymagają zastosowania materiałów o określonej wilgotności. Kwestia ta dotyczy np. drewna. Okazuje się natomiast, że parametr, jakim jest wilgotność, ma znaczenie także w przypadku samych ścian i tynków. Nie da się natomiast określić tej kwestii bez specjalnego wyposażenia. Wilgotnościomierz do tynku pozwala więc na wykonanie pomiaru i daje wszelkie niezbędne informacje. Jaki sprzęt wybrać? Podpowiadamy.
 
laser do skosów Lasery budowlane i geodezyjne to nieoceniona pomoc podczas przeprowadzania różnego rodzaju pomiarów. Nowoczesny sprzęt zapewnia przede wszystkim wyjątkową dokładność, co przekłada się na prawidłową realizację projektu. W ofercie rynkowej dostępne są urządzenia dopasowane praktycznie do każdych potrzeb. Zastanawiasz się, jaki laser do skosów i ich wyznaczania będzie najlepszy? Podpowiadamy, aby ułatwić Ci wybór.

 
Wykonywanie wszelkiego rodzaju prac, w których ważna jest precyzja montażu czy produkcji, wymaga wsparcia w postaci urządzeń i przyborów pomiarowych. Są to wszelkiego rodzaju akcesoria, które umożliwiają wykonać bardzo precyzyjne pomiary, niezbędne do poprawnego wykonania zadania.
 
jakie okulary ochronne do lasera Stosowanie wszystkich urządzeń pomiarowych wykorzystujących wiązki laserowe wymaga zachowania szczególnej ostrożności, a niejednokrotnie również dodatkowego zabezpieczenia. Dotyczy to wszystkich typów laserów, niezależnie od ich mocy. Dlaczego jest tak ważne? Ponieważ wiązka światła lasera zostaje skupiona w danym punkcie, a to powoduje że energia cieplna jest koncentrowania właśnie w tym niewielkim obszarze. Dlatego nawet przy laserach o niskiej mocy, ale skierowanych przypadkowo na oczy, o co nietrudno w przypadku prac budowlanych, można uszkodzić rogówkę i siatkówkę oka. Jak zatem dobrać okulary ochronne i czy to jest jedyny rodzaj okularów dostępnych do laserów budowlanych?

 
co to jest laser krzyżowy Precyzyjne akcesoria pomiarowe cieszą się w ostatnich latach ogromną popularnością i przydają się w wielu pracach budowlanych oraz wykończeniowych. Majsterkowicze chętnie sięgają po poziomnice laserowe. Profesjonaliści wybierają natomiast nieco bardziej zaawansowany sprzęt jak np. lasery krzyżowe. Zastanawiasz się, jak działa takie wyposażenie i kiedy może się przydać? Sprawdź, co warto wiedzieć.