Mapa

Kontakt

LAMIGO

ulica Mała 5
66-400 Gorzów Wielkopolski

Telefony: 95 711 71 91
95 711 71 92
95 711 71 93

Serwis: +48 606 777 828

Fax: 95 711 71 95

Email: biuro@lamigo.pl

NIP UE: PL 5993158759
Regon: 080988555
EORI: PL 599315875900000
  • Cross 2
  • CN24
  • Cross 41
  • Spin210
  • Cross 5.2
  • Spin205
 
korzyści z używania laserów budowlanych do niwelowania Niwelacja, czyli wyznaczanie różnic wysokości między punktami w terenie, to proces niezbędny do wyrównania działki przygotowywanej pod budowę, a także do innego rodzaju prac. Aby wyniki pomiarów były wiarygodne, musi być on przeprowadzony precyzyjnie i sprawnie. Służą do tego niwelatory laserowe, czyli popularne lasery budowlane. Przekonaj się, jakie korzyści daje stosowanie ich podczas niwelacji terenu.

Precyzyjna niwelacja i płynące z niej korzyści – lasery budowlane do niwelowania

Urządzeniem, które doskonale sprawdza się do wyznaczania różnic wysokości konkretnych punktów na rozległych powierzchniach zewnętrznych, jest automatyczny laser rotacyjny. To nowoczesny sprzęt, który znacząco ułatwia oraz przyspiesza niwelację.

Jest to urządzenie wyposażone w elektroniczny kondensator oraz zaawansowaną funkcję spadków. Dzięki temu pomiary wykonywane z jego pomocą są bardzo precyzyjne. Sprzęt po włączeniu wytwarza strumień widzialnego światła. Ruchoma głowica wykonuje następnie obrót, a tym samym zakreśla dokładny okrąg.   

Duża część niwelatorów jest dodatkowo wyposażona w funkcję wyznaczania linii prostych. Oznacza to, że można go zastosować nie tylko do wyznaczania różnic wysokości, ale także do poziomowania. Dzięki temu jest przydatny również do zachowywania pionów konstrukcji.

Lasery budowlane do niwelowania najważniejsze korzyści ze stosowania

Jeśli zastanawiasz się, jakie korzyści lasery budowlane do niwelowania mogą Ci przynieść, to koniecznie poznaj zalety takiego rozwiązania. Najważniejsze z nich to przede wszystkim:

  • uniwersalne zastosowanie rotacyjnych niwelatorów laserowych – można je wykorzystać zarówno do pomiarów wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Sprawdzają się np. podczas wyrównywania podłóg, a także parkingów, działek pod budowę itd.;
  • prosta obsługa – urządzenia te pracują samodzielnie i rozpoczynają wyznaczanie różnic wysokości zaraz po ich włączeniu. Głowica obraca się automatycznie bez konieczności sterowania nią;
  • niewielka masa oraz wymiary – są to stosunkowo lekkie oraz nieduże urządzenia. Dzięki temu ich transport oraz przechowywanie nie stanowią problemu;
  • precyzyjne pomiary – niwelator laserowy jest wyposażony w mechanizm sterujący, więc wyznaczane przez niego różnice wysokości są dokładne. W ten sposób eliminuje się ryzyko popełnienia błędu, które istnieje przy ręcznych pomiarach.

Dużą zaletą stosowania laserów budowlanych do niwelowania terenu jest także fakt, że do ich obsługi wystarczy tylko jeden pracownik. Znacząco ułatwia to pracę, a także przyspiesza wszelkie pomiary. Warto wiedzieć, że każdy niwelator rotacyjny emituje wiązkę światła, która może być jednocześnie odbierana przez wiele urządzeń. W praktyce oznacza to, że podczas jego pracy jest możliwe wykonywanie wielu pomiarów w tym samym czasie. Wpływa to na skrócenie czasu przygotowywania terenu do robót budowlanych.

Rotacyjne lasery budowlane mogą mieć bardzo duży zasięg. Sprawdzają się więc nie tylko do pomiarów wykonywanych podczas budowy domów jednorodzinnych czy nieruchomości wielorodzinnych, ale także zdecydowanie większych obiektów, jak np. stadiony sportowe. 

Jak wybrać niwelator laserowy?

Podczas wyboru niwelatora trzeba przede wszystkim zastanowić się, do jakich konkretnych celów będzie on wykorzystywany. Do pomiarów wykonywanych wewnątrz budynków najlepiej sprawdzą się niewielkie lasery wyposażone w podstawowe funkcje. Jeśli jednak urządzenie ma być stosowane głównie w terenie, to lepiej postawić na model o rozbudowanej funkcjonalności. Sprzęt przeznaczony do użytku zewnętrznego musi być także odporny na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz uszkodzenia mechaniczne.

Lasery budowlane są urządzeniami, które znacząco przyspieszają i usprawniają niwelację. Korzyści wynikające z ich stosowania sprawiają, że zdecydowanie warto w nie zainwestować.

Z naszego bloga dowiesz się również, co to jest tachimetr.

Dodaj komentarz