Mapa

Kontakt

LAMIGO

ulica Mała 5
66-400 Gorzów Wielkopolski

Telefony: 95 711 71 91
95 711 71 92
95 711 71 93

Serwis: +48 606 777 828

Fax: 95 711 71 95

Email: biuro@lamigo.pl

NIP UE: PL 5993158759
Regon: 080988555
EORI: PL 599315875900000
 • Cross 2
 • CN24
 • Cross 41
 • Spin210
 • Cross 5.2
 • Spin205
 
wilgotnościomierz do drewna i zboża Wilgotnościomierze nazywane także miernikami wilgotności mają bardzo szerokie zastosowanie. Zależnie od wybranego modelu przy pomocy takiego urządzenia można ustalić poziom wilgotności materiałów, co przydaje się m.in. przy wykończeniu domu czy mieszkania. Sprzęt dostępny na rynku przeznaczony jest m.in. do takich surowców jak drewno czy do zboża. Zastanawiasz się, jaki wilgotnościomierz do drewna wybrać? Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę.

Jakie typy wilgotnościomierzy dostępne są na rynku?

Mierniki wilgotności klasyfikuje się przede wszystkim z uwagi na typ materiału, z którym współpracują te przyrządy. Przeznaczenie sprzętu to także podstawowa kwestia, na którą warto zwrócić uwagę przy jego wyborze. Inne urządzenia wykorzystasz w przypadku pomiaru wilgotności:

 • podłoża betonowego,
 • drewna,
 • zboża.

Niektórzy producenci oferują wilgotnościomierze uniwersalne. Oznacza to, że taki miernik sprawdzi się do przeprowadzenia badania zarówno materiałów budowlanych, drewna, jak i powietrza. Wszystko zależy od jego specyfikacji technicznej oraz konkretnych parametrów. Doskonałym przykładem jest profesjonalny wilgotnościomierz HYGROPEN. Z uwagi na sensory półprzewodnikowe przyrząd ten gwarantuje bardzo dokładne pomiary, a dodatkowo jest łatwy w obsłudze.

W jaki wilgotnościomierz do drewna warto zainwestować?

Szukasz sprzętu o konkretnym zastosowaniu i zastanawiasz się, jaki wilgotnościomierz do drewna będzie najlepszy? Podczas wyboru miernika zwróć uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim uwzględnij producenta przyrządu, a także jakość wykonania sprzętu. To ważne, aby mieć pewność, że produkt posłuży Ci przez dłuższy czas bez przypadkowych awarii, a także wskaże dokładny wynik w trakcie wykonywanych pomiarów.

Nie bez znaczenia są dokładne parametry techniczne urządzenia. Upewnij się, do jakich gatunków drewna możesz wykorzystać przyrząd. Przykładem produktu, w który warto zainwestować, jest wilgotnościomierz do drewna WRD-30. Można nim wykonać pomiar aż 11 różnych gatunków drewna jak np.:

 • topoli, 
 • dębu, 
 • jodły, 
 • brzozy, 
 • sosny, 
 • orzecha.

Jaki wilgotnościomierz do zboża sprawdzi się najlepiej?

Miernik wilgotności do zboża klasyfikuje się jako typ rolniczy. W tej grupie można spotkać także produkty przeznaczone do badania słomy lub siana. Każdy z nich różni się jednak nie tylko przeznaczeniem, ale także budową czy dodatkowym wyposażeniem. Wynika to m.in. z charakterystyki badanego materiału.

Jaki wilgotnościomierz do zboża wziąć pod uwagę przy wyborze sprzętu? Z uwagi na fakt, że jest to urządzenie przenośne, warto sprawdzić czas pracy baterii, w jaką zostało ono wyposażone. Najlepsze są te modele, które pozwalają na korzystanie z nich przez kilkadziesiąt godzin. Wówczas można mieć pewność, że nie rozładują się, kiedy będą najbardziej potrzebne. Podstawowym akcesorium, w które powinien być wyposażony taki produkt, jest także dobrej jakości młynek. To w dużej mierze od niego zależy dokładność wykonywanych pomiarów.

Podczas podejmowania decyzji, jaki wilgotnościomierz do zboża będzie najlepszy, nie bez znaczenia mogą okazać się także dodatkowe funkcjonalności urządzenia. Opcja ręcznej korekty wyników i czytelny wyświetlacz to obecnie absolutna podstawa.

Gdzie kupić dobry wilgotnościomierz do drewna lub zboża?

Jeżeli wiesz już, jaki wilgotnościomierz do drewna czy zboża wybrać, to pozostaje kwestia jego zakupu. Zawsze stawiaj na sprawdzonych dystrybutorów. Zwróć także uwagę na to, czy oferują oni gwarancję, a jeżeli tak, to jaki jest czas jej trwania. Największą różnorodność urządzeń oferują sklepy internetowe, gdzie znajdziesz dokładne opisy produktów wraz z parametrami technicznymi i ich zastosowaniem. W razie konieczności możesz skorzystać także z pomocy specjalistów, aby upewnić się, że wybrany przez Ciebie miernik wilgotności spełni Twoje oczekiwania.Dodaj komentarz