Mapa

Kontakt

LAMIGO

ulica Mała 5
66-400 Gorzów Wielkopolski

Telefony: 95 711 71 91
95 711 71 92
95 711 71 93

Serwis: +48 606 777 828

Fax: 95 711 71 95

Email: biuro@lamigo.pl

NIP UE: PL 5993158759
Regon: 080988555
EORI: PL 599315875900000
 • Cross 2
 • CN24
 • Cross 41
 • Spin210
 • Cross 5.2
 • Spin205
 
Kątomierz jest jednym z podstawowych przyrządów pomiarowych wykorzystywanych zarówno przez majsterkowiczów, jak i fachowców. Wyposażenie tego typu to absolutna podstawa na każdej budowie, ale nie tylko. Akcesorium sprawdzi się również w przypadku prac stolarskich czy ślusarskich. Zastanawiasz się, jak wygląda i do czego służy kątomierz? Sprawdź, co warto wiedzieć na temat tego przyrządu i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

 

Majsterkowicze, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z samodzielnymi pracami budowlanymi czy remontowymi muszą skompletować swoje narzędzie od podstaw. Często nie mają pojęcia co to kątomierz i jak bardzo jest on przydatny.

Co to jest kątomierz?

Dla tych, którzy zastanawiają się, co to jest kątomierz, ważna może być informacja, iż jest to jedno z podstawowych przyrządów pomiarowych o uniwersalnym zastosowaniu. Dzięki pomocy tego przedmiotu można wymierzyć nie tylko kąt prosty, ale także każdy dowolny kąt z przedziału od 0° do 180° lub 360° – zależnie od wybranego modelu. Takie wyposażenie sprawdzi się więc w podstawowych pracach budowlanych, remontowych czy wykończeniowych.

Do czego służy kątomierz?

Planujesz prace remontowe i zastanawiasz się, do czego kątomierz może okazać się niezbędny? Dzięki temu narzędziu będziesz w stanie określić kąty pomiędzy dwiema ścianami, ścianą i sufitem czy podłogą. Co więcej, kątomierz pozwoli Ci także wyznaczyć właściwy kąt, jeżeli będziesz chciał samodzielnie wykonać:

 • szafki,
 • półki ścienne,
 • elementy dekoracyjne.

Kiedy warto zainwestować w kątomierz?

Wiesz już, czym jest i do czego służy kątomierz, ale zastanawiasz się, czy warto zainwestować w to akcesorium? Wszystko zależy od tego, jakie prace planujesz i jak często majsterkujesz. Podstawowe przyrządy nastawne nie należą jednak do drogich, dlatego czasem warto wyposażyć się w taki sprzęt, bo nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać.

W przypadku specjalistów z branży budowlanej, stolarzy czy ślusarzy jest to natomiast absolutnie niezbędne narzędzie. Bez niego prawidłowe wykonanie pomiarów związanych z planowanymi czynnościami często nie jest możliwe. Co więcej, fachowcy decydują się na inwestycję w specjalistyczne kątomierze elektroniczne. Te przydają się zwłaszcza w przypadku różnego rodzaju prac montażowych. Pozwalają na wykonanie bardzo precyzyjnych pomiarów i znacznie usprawniają czynności wykończeniowe. Przykładem chętnie wybieranego produktu jest kompaktowy kątomierz elektroniczny KE23.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kątomierz?

Wybór konkretnego modelu przyrządu pomiarowego zależy głównie od tego, do czego kątomierz będzie wykorzystywany. Najprostsze akcesoria nastawne, które zwykle wybierają majsterkowicze, powinny być przede wszystkim solidnie wykonane. Mniejsze znaczenie ma w tym przypadku producent. Nie mają one także dodatkowych funkcji. Ich dopasowanie jest więc stosunkowo łatwe.

Zakup kątomierza elektronicznego może być nieco większym wyzwaniem. Wybierając takie wyposażenie, warto zwrócić uwagę na funkcjonalność i różnego rodzaje funkcje dodatkowe przyrządu. Są to przede wszystkim:

 • opcja zablokowania kątomierza w dowolnej pozycji,
 • uwzględnienie pomiaru względnego i bezwzględnego,
 • odczyt w pozycji normalnej i odwróconej,
 • zapamiętywanie wyświetlanej wartości pomiaru.

Dla specjalistów często liczy się również czytelny wyświetlacz LCD oraz pokrowiec w komplecie, który chroni akcesorium przed przypadkowymi zniszczeniami. Część tych funkcji ma kątomierz model KE45 chętnie wybierany przez stolarzy i ślusarzy.

Gdzie kupić dobrej jakości kątomierz?

Dobrej jakości kątomierze znajdziesz w ofercie sklepów internetowych oferujących sprzęt budowlany, sprzęt pomiarowy czy akcesoria niezbędne w pracach instalatorskich. W takich miejscach uzyskasz nie tylko dobrej jakości przyrządy cenionych producentów. Możesz także liczyć na doradztwo specjalistów i pomoc w wyborze odpowiedniego wyposażenia.

Dodaj komentarz