Mapa

Kontakt

LAMIGO

ulica Mała 5
66-400 Gorzów Wielkopolski

Telefony: 95 711 71 91
95 711 71 92
95 711 71 93

Serwis: +48 606 777 828

Fax: 95 711 71 95

Email: biuro@lamigo.pl

NIP UE: PL 5993158759
Regon: 080988555
EORI: PL 599315875900000
 • Cross 2
 • CN24
 • Cross 41
 • Spin210
 • Cross 5.2
 • Spin205
 
laser do skosów Lasery budowlane i geodezyjne to nieoceniona pomoc podczas przeprowadzania różnego rodzaju pomiarów. Nowoczesny sprzęt zapewnia przede wszystkim wyjątkową dokładność, co przekłada się na prawidłową realizację projektu. W ofercie rynkowej dostępne są urządzenia dopasowane praktycznie do każdych potrzeb. Zastanawiasz się, jaki laser do skosów i ich wyznaczania będzie najlepszy? Podpowiadamy, aby ułatwić Ci wybór.

Laser budowlany do skosów – jak działa takie urządzenie?

Laser krzyżowy do skosów to sprzęt, który umożliwia zdecydowanie dokładniejsze pomiary niż klasyczna poziomnica. Generowane przez to akcesorium wiązki – pionowe i poziome – przecinają się pod kątem prostym. To daje możliwość wyznaczenia konkretnych punktów niezbędnych podczas:

 • budowy,
 • remontu,
 • wykończenia.

Modele, które działają w ten sposób nazywa się laserami krzyżowymi liniowymi. Profesjonaliści bardzo często sięgają natomiast po nieco bardziej zaawansowany sprzęt. Obrotowy laser krzyżowy do skosów pozwala na pracę w obrocie o 360°. To największa precyzja pomiarów, gdzie pomyłki wynoszą mniej niż 1 mm. Tego typu urządzenie ma także dodatkowe zalety. Wśród nich najczęściej wymienia się:

 • możliwość zastosowania lasera na dowolnej powierzchni,
 • dostępność więcej niż dwóch wiązek emitowanego światła,
 • funkcję samopoziomowania sprzętu,
 • możliwość wykonania pomiarów z dużych odległości.

Dlaczego warto zastosować laser budowlany do skosów?

Laser budowlany do skosów jest urządzeniem, przy pomocy którego w bardzo prosty i wygodny sposób można zaznaczyć pion, poziom, jak również kąty proste. Modele, które montuje się na statywach, to sprzęt z ruchomą głowicą. Takie akcesoria umożliwiają wyjątkowo proste wyznaczanie linii skośnych w różnych pomieszczeniach. Jest to opcja przydatna w przypadku domów, mieszkań, ale także lokali biurowych czy przemysłowych na ostatnich piętrach budynku. Wykorzystanie specjalistycznego lasera, który wyświetla linie pionowe oraz poziomie, ma szczególne znaczenie w przypadku prac remontowo-budowlanych, które prowadzi się na poddaszach.

Jaki laser do skosów sprawdzi się najlepiej?

Oferowane obecnie przez producentów nowoczesne lasery do skosów umożliwiają wyświetlanie widocznej dla oka wiązki w zakresie 360°. Pozwala to na ustalenie niezbędnych pionów oraz poziomów wokół osi urządzenia. Laser krzyżowy do skosów jest rozwiązaniem przydatnym podczas prac remontowo-budowlanych. Z jego pomocą zdecydowanie łatwiej przebiega układanie płytek na skosach, montaż instalacji elektrycznej, a nawet ustawianie specjalnie zaprojektowanych mebli na wymiar.

Wybierając lasery liniowe, warto skupić się przede wszystkim na ich funkcjonalności, każdy model może nieco różnić się nie tylko podstawowym działaniem czy parametrami, ale także dodatkowymi opcjami. Część dostępnych na rynku produktów pozwala na wyświetlanie nawet dwóch płaszczyzn pionowych w pełnym zakresie 360° oraz dodatkowej poziomej linii w takim samym zakresie. Może natomiast zdarzyć się, że prowadzone wewnątrz budynku prace nie będą wymagały aż tak zaawansowanych ustawień. W takim przypadku nie ma sensu inwestować w urządzenie, jeżeli nie wykorzysta się wszystkich jego funkcji. Może więc zainwestować w laser, który pomaga wyznaczyć linie w zakresie 180°.

Laser krzyżowy do skosów – dodatkowe funkcje sprzętu

Najważniejszą funkcją lasera krzyżowego jest możliwość wyznaczania kąta prostego, co przy skosach ma ogromne znaczenie. Sprzęt ten pozwala na generowanie linii poziomych, jak i wiązki prostopadłej do nich, wówczas następuje krzyżowe przecięcie. To jednak absolutna podstawa niezależnie od modelu narzędzia.

Dodatkowym elementem, na który warto zwrócić uwagę – szczególnie w przypadku skosów – jest przede wszystkim możliwość blokady kompensatora. Dzięki tej funkcji możliwe jest pochylanie urządzenia na statywie, a tym samym wyznaczanie linii skośnych, bez obaw o błędy w wyliczeniach.

Dodaj komentarz