Mapa

Kontakt

LAMIGO

ulica Mała 5
66-400 Gorzów Wielkopolski

Telefony: 95 711 71 91
95 711 71 92
95 711 71 93

Serwis: +48 606 777 828

Fax: 95 711 71 95

Email: biuro@lamigo.pl

NIP UE: PL 5993158759
Regon: 080988555
EORI: PL 599315875900000
 • Cross 2
 • CN24
 • Cross 41
 • Spin210
 • Cross 5.2
 • Spin205
 
co to jest laser krzyżowy Precyzyjne akcesoria pomiarowe cieszą się w ostatnich latach ogromną popularnością i przydają się w wielu pracach budowlanych oraz wykończeniowych. Majsterkowicze chętnie sięgają po poziomnice laserowe. Profesjonaliści wybierają natomiast nieco bardziej zaawansowany sprzęt jak np. lasery krzyżowe. Zastanawiasz się, jak działa takie wyposażenie i kiedy może się przydać? Sprawdź, co warto wiedzieć.

Laser krzyżowy - co to jest?

Laser krzyżowy to jedno z podstawowych akcesoriów pomiarowych, po które chętnie sięgają zarówno majsterkowicze, jak i profesjonalne firmy budowlane. Dzięki temu urządzeniu można bez większego problemu ułożyć równo płytki na ścianach lub podłogach. Jest to natomiast tylko jedna z możliwości jego wykorzystania.

Do czego laser krzyżowy? Dzięki nowoczesnym technologiom umożliwia wykonanie precyzyjnych pomiarów, które są absolutną podstawą podczas wyznaczania pionów i poziomów - zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Sprawdza się więc wszędzie tam, gdzie liczy się uzyskanie dokładnych wymiarów czy wyznaczenie kąta prostego.

 

Rodzaje laserów krzyżowych dostępne na rynku

Lasery krzyżowe proponowane obecnie przez producentów dostępne są w różnych wariantach różniących się między sobą parametrami technicznymi i oferowanymi możliwościami. Dzięki temu bez problemu można je dopasować do prac, które z ich użyciem mają być wykonane. Lasery krzyżowe klasyfikuje się więc jako:

 • tradycyjne,
 • wieloliniowe,
 • rotacyjne,
 • wielopłaszczyznowe.

Planując ułożenie podłogi najczęściej stawia się na prosty sprzęt, jak lasery krzyżowe tradycyjne. Te umożliwiają wyznanie pionu i poziomu, co we wspomnianych pracach jest wystarczające. Z kolei podczas wykonywania wylewki czy bardziej skomplikowanych prac montażowych lepiej postawić na nieco bardziej zaawansowany sprzęt, jakim są lasery rotacyjne.

 

Do jakich prac przydają się lasery krzyżowe?

Wybór lasera krzyżowego zależy w dużej mierze od tego, jakie prace budowlane lub wykończeniowe planuje się w danym obiekcie. Warto natomiast zauważyć, że obecnie jest to rozwiązanie, które cieszy się ogromną popularności. Wpływa na to jego uniwersalność. Oznacza to więc, że lasery krzyżowe przydają się między innymi przy układaniu:

 • kafelków ściennych,
 • glazury podłogowej,
 • paneli.

Służą także przy mocowaniu drobnych elementów wykończeniowych np. listew przypodłogowych i przysufitowych. Dzięki ich wykorzystaniu można liczyć na estetyczny efekt.

Specjaliści korzystają z laserów krzyżowych nie tylko podczas wykończenia, ale także na etapie prac budowlanych. Wyznaczenie poziomu i kątów prostych przydaje się podczas stawiania ścian lub przy konstrukcji ścianek działowych.

Mając laser krzyżowy na wyposażeniu domowego warsztatu można także zastosować go w bardzo prozaicznych czynnościach na co dzień - wieszanie dekoracji ściennych, montaż obrazów, półek czy kwietników. Dzięki ich użyciu można mieć wówczas pewność, że wszystko będzie wisiało równo na ścianie.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lasera krzyżowego?

Ze względu na duży wybór akcesoriów pomiarowych, jakie oferują producenci, podczas zakupu lasera krzyżowego warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Podstawą jest w tym przypadku jego rodzaj - te dopasowuje się zależnie od planowanych prac. Specjaliści sięgają jednak zwykle po najbardziej zaawansowane technologicznie wyposażenie. Ponadto liczą się także parametry techniczne urządzenia czy marka. Stawiając na sprawdzonych producentów można być pewnym jakości sprzętu. 

Dla niektórych użytkowników nie bez znaczenia jest również cena. Nie powinien być to natomiast jeden z głównych czynników decydujących o wyborze konkretnego lasera krzyżowego. Czasem zdecydowanie lepiej jest zainwestować nieco więcej w wyposażenie, ale mieć pewność jego skuteczności. To zasada, którą kierują się profesjonaliści.

Dodaj komentarz