Mapa

Kontakt

LAMIGO

ulica Mała 5
66-400 Gorzów Wielkopolski

Telefony: 95 711 71 91
95 711 71 92
95 711 71 93

Serwis: +48 606 777 828

Fax: 95 711 71 95

Email: biuro@lamigo.pl

NIP UE: PL 5993158759
Regon: 080988555
EORI: PL 599315875900000
 • Cross 2
 • CN24
 • Cross 41
 • Spin210
 • Cross 5.2
 • Spin205
 
Czeka Cię remont w domu lub mieszkaniu i planujesz wykonać go samodzielnie? To nie takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Zanim jednak przystąpisz do działania - powinieneś zaopatrzyć się w podstawowe narzędzia, które są niezbędne na różnych etapach prac. Zastanawiasz się, w jaki sprzęt warto zainwestować? Podpowiadamy - skorzystaj ze wskazówek, które mogą Ci pomóc.

Narzędzia do remontu domu a zakres prowadzonych prac

Dysponowanie własnym mieszkaniem czy domem, również takim wynajmowanym na dłuższy czas lub przeznaczonym na wynajem innym osobom, wiąże się z obowiązkiem utrzymania go w dobrym stanie technicznym. Niestety intensywna i nieprzerwana eksploatacja zarówno samego budynku, jak i znajdujących się w nim instalacji czy stałych elementów wystroju, prowadzi do ich niszczenia. Destrukcyjne działanie mają też czynniki środowiskowe, a wynikające z nich szkody warunkuje upływ czasu. Dlatego też każdy właściciel domu czy mieszkania raz na kilka lub kilkanaście lat musi przeprowadzić remont. Do jego przeprowadzenia będą mu potrzebne odpowiednie narzędzia do remontu domu.

Cel i zakres remontu mogą być różne. Jeśli planujesz go po to, aby przygotować wnętrza na przybycie nowych lokatorów, odświeżyć je po wyprowadzeniu się dotychczasowych mieszkańców czy też naszykować lokal dla swojego dziecka, remont będzie miał głównie cel estetyczny. Natomiast jeśli Ty spodziewasz się dziecka, Twoja pociecha dorasta i potrzebuje przestrzeni lub chcesz przyjąć pod swój dach rodzica emeryta, konieczny będzie bardziej kompleksowy remont, połączony z przebudową i dostosowaniem rozkładu wnętrz. Wówczas musisz zaopatrzyć się między innymi w narzędzia niezbędne do burzenia ścian.

Takie samo wyposażenie może się okazać potrzebne, jeśli właśnie kupiłeś nowy dom i chcesz przystosować go do swoich potrzeb oraz poprawić jego stan techniczny. Bez względu na zakres wykonywanych prac narzędzia do remontu domu będą niezbędne, ale też musisz je dobrać indywidualnie do okoliczności.

Specjalistyczne narzędzia niezbędne do burzenia ścian

Generalny remont domu czy mieszkania jest przeprowadzany bardzo rzadko i zazwyczaj dotyczy sytuacji, gdy jest nabywany nowy obiekt, lub przygotowuje się go do sprzedaży czy wynajmu. Podejmuje się go również wtedy, gdy w rodzinie zmienia się sytuacja i pojawiają się nowe potrzeby lokalowe. Przykładem mogą być narodziny dziecka czy wprowadzenie się do domu dorosłej już córki lub syna ze swoim partnerem. Niektóre osoby decydują się też na niego, dlatego że znudziły im się dotychczasowe wnętrza i chcą coś w nich zmienić lub dostosować do nowych trendów. Przykładem może być chęć otwarcia kuchni na salon czy jadalnię.

Realizowanie takich prac bardzo często wiąże się z koniecznością wyburzania ścian - tak, aby móc zaadaptować wnętrza według własnych potrzeb. W tym celu wykorzystuje się specjalistyczne narzędzia niezbędne do burzenia ścian, a często także elektronarzędzia. Są to przede wszystkim różnego rodzaju:

 • wiertarki,
 • szlifierki,
 • wyrzynarki,
 • piły elektryczne,
 • piły ręczne,
 • przecinaki,
 • młoty udarowe.

Wybór konkretnych narzędzi do remontu zależy w dużej mierze od tego, jak wiele prac trzeba wykonać i z czego zostały wykonane ściany budynku. Warto także zachować szczególną ostrożność przy ich obsłudze - szczególnie w przypadku specjalistycznego sprzętu, jakim są młoty z udarem.

Narzędzia niezbędne w domu - precyzyjne akcesoria pomiarowe

Bez względu na to, jaki jest zakres realizowanych prac i jakie narzędzia do remontu domu są podczas nich wykorzystywane, w każdej sytuacji są niezbędne odpowiednie przyrządy pomiarowe. Wytyczanie idealnie prostych linii poziomych, pionowych czy ukośnych jest potrzebne zarówno przy stawianiu ściany działowej, wykańczaniu wykonanego w niej otworu, jak i przy montażu podłogi czy układaniu glazury.

Zmieniając układ domowych wnętrz podczas remontu, po zakończeniu tych prac kolejnym krokiem jest wykończenie. Dotyczy ono zarówno ścian, jak i posadzek w pomieszczeniach. Często zwłaszcza w przypadku starszych obiektów okazuje się, że konieczne jest wykonanie nowej wylewki, aby móc położyć podłogę. Zarówno do celu, jak i do poziomowania ścian niezbędne jest użycie specjalistycznych akcesoriów pomiarowych. Na tym etapie przydają się wszelkiego rodzaju:

 • miarki zwijane i składane,
 • kątowniki,
 • poziomice - tradycyjne i laserowe.

Każde ze wspomnianych akcesoriów i narzędzi pomiarowych jest bardzo przydatne. To nie tylko narzędzia niezbędne do remontu domu, ale również przyrządy wykorzystywane podczas okazjonalnych prac naprawczych czy konstrukcyjnych takich jak np. wieszanie obrazu lub montaż nowej półki na książki. Dlatego miarki, kątowniki i poziomice powinny znaleźć się w przydomowym warsztacie. Jednak do poziomowania ścian czy podłogi warto sięgnąć po profesjonalny sprzęt. Jest to nic innego, jak specjalne lasery. Wśród nich wymienia się modele:

narzędzia do prac remontowych

Największą popularnością cieszą się lasery rotacyjne. Przy ich użyciu możliwe jest bardzo precyzyjne wyrównanie powierzchni wewnątrz budynków i na zewnątrz. Przydają się szczególnie podczas wykończenia ścian i podłóg. Pomimo tego, że jest to sprzęt specjalistyczny - wyróżnia go prosta obsługa. Lasery obrotowe mają między innymi takie funkcje jak:

 • wyznaczanie pionu i poziomu,
 • określanie spadków,
 • prezentacja wyników na nowoczesnych wyświetlaczach LCD.

Wśród chętnie wybieranych modeli - zarówno wśród profesjonalistów, jak i majsterkowiczów znajdują się takie produkty jak SPIN 205 czy zdecydowanie bardziej rozbudowany o nowoczesne funkcje SPIN 220G. Sprawdź nasze narzędzia pomiarowe w ofercie.

Sprzęt do wykończenia wnętrz 

Prace budowlane, rozbiórkowe, wylewanie posadzek czy montaż nowych instalacji zazwyczaj stanowią część remontu generalnego. Jest on wykonywany rzadziej i w sytuacjach, gdy są niezbędne diametralna zmiana czy podniesienie stanu technicznego obiektu. Znacznie częściej planuje się i przeprowadza remonty odświeżające, których celem jest poprawa estetyki wnętrz, zmiana wystroju czy też po prostu czystość. Przy takich pracach nie są potrzebne narzędzia niezbędne do burzenia ścian, ale zupełnie inne akcesoria pomocnicze.

Ostatnim etapem prac przy remoncie generalnym oraz podstawowym zadaniem realizowanym przy remontach odświeżających jest zwykle wykończenie ścian polegające na ich malowaniu, tapetowaniu czy dekorowaniu przy pomocy pięknie prezentującej się sztukaterii. Także w tym przypadku wykorzystuje się szereg akcesoriów, które ułatwiają tego typu czynności. Osoby, które planują malowanie powierzchni ścian powinny więc zaopatrzyć się w takie elementy jak:

 • taśma malarska, która zabezpieczy gniazdka, przełączniki oświetleniowe czy listwy przypodłogowe,
 • większe pędzle i wałki do malowania dużych powierzchni,
 • pędzel  kątowy do malowania niewielkich trudno dostępnych miejsc zlokalizowanych za grzejnikami,
 • kuweta - na którą można odłożyć sprzęt i przygotować w niej farbę do malowania.

Do wyklejania ścian tapetą lub sztukaterią niezbędne będą również dodatkowe preparaty klejące. Zazwyczaj producenci zalecają wybór konkretnych, dlatego warto zwrócić na to uwagę.

Dobre przygotowanie do remontu domu czy mieszkania i wyposażenie się w specjalne narzędzia oraz akcesoria to absolutna podstawa. Dzięki temu nie tylko będziesz miał pewność oczekiwanych rezultatów, ale także nie trzeba będzie przerywać pracy w trakcie jej trwania. To zdecydowanie skróci czas remontu.

Dodaj komentarz