Mapa

Kontakt

LAMIGO

ulica Mała 5
66-400 Gorzów Wielkopolski

Telefony: 95 711 71 91
95 711 71 92
95 711 71 93

Serwis: +48 606 777 828

Fax: 95 711 71 95

Email: biuro@lamigo.pl

NIP UE: PL 5993158759
Regon: 080988555
EORI: PL 599315875900000
  • Cross 2
  • CN24
  • Cross 41
  • Spin210
  • Cross 5.2
  • Spin205
 
Remont w domu, budowa lub inne prace – w każdym z tych przypadków potrzebna jest
dokładność i precyzja. Dzięki temu prosto zamontujesz drzwi, sprawdzisz odległość między
ścianami, a do tego wyznaczysz odpowiednie linie. W tym celu przydadzą Ci się narzędzia
pomiarowe. Ważne jest tylko to, abyś skorzystał z odpowiedniego sprzętu, dlatego sprawdź,
jakie są najpopularniejsze rodzaje.

Jakie są rodzaje narzędzi pomiarowych?

Lasery liniowe

Jeśli jesteś profesjonalistą, to koniecznie powinieneś zaopatrzyć się w laser liniowy. W końcu obecnie jest to jeden z najpopularniejszych narzędzi pomiarowych, który jest szczególnie często wykorzystywany podczas wykańczania wnętrz. Przy jego pomocy z większą łatwością ułożysz płytki, ustawisz meble czy wstawisz okna. Ta użyteczność jest przede wszystkim związana z możliwością wyznaczania zarówno poziomów, jak i pionów. Do tego urządzenie samodzielnie się kalibruje, więc nie musisz dbać o to, aby było położone równo, co znacznie usprawnia pracę w różnych warunkach.

Taśma do mierzenia odległości

Tradycyjne narzędzie, które przydaje się zarówno amatorom, jak i profesjonalistom – chodzi tu oczywiście o klasyczną taśmę do mierzenia odległości. Do jej obsługi nie potrzebujesz żadnych instrukcji czy doświadczenia, a zarazem z łatwością dowiesz się, jaki jest odstęp między poszczególnymi elementami. Choć pomiary nie są tak precyzyjne, jak w przypadku dalmierzy laserowych, to jednak ich cena i wielkość umożliwia korzystanie z nich i otrzymanie szybkich wyników. Najlepiej sprawdzają się samo powracające taśmy bądź te z mechanizmem korbowym.

Lasery rotacyjne

Niektóre rodzaje narzędzi pomiarowych sprawdzają się w przypadku małych powierzchni, a inne w tych naprawdę dużych. Właśnie tak jest z laserami rotacyjnymi, które są niezbędne do wykonywania prac zewnętrznych i wewnętrznych o sporej powierzchni. Dzięki nim skutecznie wyrównasz teren parkingów, placów lub podłogi. Takie pomiary są możliwe dlatego, że to narzędzie wyznacza linię prostą i różnice w wysokości. Jednocześnie wyniki są łatwe do odczytania, a samo urządzenie dość proste w obsłudze, więc nie będziesz mieć problemów z wykonaniem nawet tak ważnych prac. Sprawdź nasze lasery rotacyjne.

Lasery z zieloną wiązką

Tradycyjne lasery rotacyjne i liniowe mają czerwone wiązki. Jednak często trudno jest dostrzec wyznaczone linie, dlatego ciekawym rodzajem narzędzi pomiarowych są lasery zielone. Szczególnie jeśli wykonujesz prace wewnątrz budynków, a do tego przy sztucznym oświetleniu. Wówczas oko człowieka szybciej wyłapuje powstałe linie, a odczytanie poszczególnych wartości nie stanowi żadnego problemu. Poza tym lasery z zieloną wiązką mogą być wykorzystywane nie tylko przez profesjonalistów, ale również przez amatorów, pracujących w domu. Przede wszystkim dlatego, że dobrze sprawdzają się podczas remontów, wykańczania wnętrz czy instalacji niektórych urządzeń. Poza tym przyspieszają układanie płytek, montowanie drzwi i ustawiania mebli – choć w tym konkretnym przypadku przydaje się laser płaszczyznowy z zieloną wiązką.

Poziomice i kątomierze

Kolejnymi bardziej tradycyjnymi rodzajami narzędzi pomiarowych są poziomice i kątomierze. Ich przydatność jest naprawdę ogromna – szczególnie podczas prac w domu. Choć profesjonalni budowlańcy też chętnie z nich korzystają. W końcu służą do sprawdzania poziomu i pionu danej płaszczyzny, a do tego umożliwiają określenie kąta nachylenia poszczególnych elementów. Zwróć jednak uwagę na to, że wyniki nie zapewniają tak dużej precyzji jak np. narzędzia laserowe. Przede wszystkim dotyczy to prostych urządzeń. Te bardziej skomplikowane są wyposażone w wygodny wyświetlacz, na którym odczytasz uzyskane wyniki.

Dodaj komentarz